Wymiana czerwiec 2013 PL

Galeria zdjęć

3 czerwca 2013 rozpoczynamy kolejną wymianę uczniowską. Przyjedzie nauczyciel Han op de Kelder wraz z sześcioma uczniami kształcącymi się na kierunkach informatycznych:

 • Elwin van den Eijnden
 • Bart van den Bergh
 • Luke Zegers
 • Shane van den Bogaard
 • Bart Willems and
 • Rik Verhoeven
Uczniowie naszej szkoły, którzy będą uczestniczyć w pracach nad projektem, to:
 • Jakub Ziółkowski
 • Krystian Sipiński
 • Kamil Rybak
 • Szymon Starosta
 • Rafał Płaczek
 • Dawid Werulik
 • Sebastian Król
 • Sebastian Kępa
 • Bartłomiej Kałuża
 • Bartłomiej Łaski
 • Damian Skoneczny
 

 

Poniedziałek 03.06.2013 

 


Oficjalnie o 21 Holendrzy przybyli do kraju! Wyruszyli po nich Pan Profesor Mariusz Dołowiec oraz Pan Profesor Mariusz Usztel. Po długiej podróży dojechali do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Wtorek 04.06.2013

 


Około godziny 11:00 do bram szkolnych zawitała grupa holendrów wraz z opiekunem Han op de Kelder. Towarzyszyły przy tym Profesor Sylwia Błoch oraz Profesor Iwoną Dróżdż.

Zostali ciepło powitani przez żeńską część mechanika okrzykami. Nastąpiło oficjalne powitanie przez Dyrektora Ryszarda Rupniewskiego. Pan Dyrektor przedstawił kierunki ZSP1 oraz nauczycieli odpowiedzialnych za wymianę uczniowską. Został również przedstawiony projekt, który mają wykonać zagraniczni uczniowie.

Rozpoczęliśmy pracę nad projektem. Przydzieliliśmy role. Zapoznaliśmy się z programami do tworzenia panoram. Wykonaliśmy kilka zdjęć, by przetestować jakość aparatu i kamery.

 

 

 

Środa 05.06.2013

 

 


 

 

 

Działania w tym dniu dotyczyły wyszukiwania najlepszego programu do realizacji projektu. Zastanawialiśmy się także nad ogólnym wyglądem pracy. Po całym dniu prób udało nam się wybrać najbardziej optymalne programy oraz dokonać pierwszych próbnych zdjęć. Utworzyliśmy pierwsze panoramy, szlifowaliśmy swoje umiejętności w obsłudze programów.

 

 

 

 

 

Czwartek 06.06.2013


Około godziny 8:40 wyruszyliśmy do Starostwa powiatowego gdzie nastąpiło uroczyste powitanie uczniów z Holandii przez władze powiatu tomaszowskiego. Głównym tematem rozmów było przedstawienie sposobu działania szkolnictwa w Polsce.

Następnie wyruszyliśmy do Radomska, do zakładów Indesit. Dowiedzieliśmy się tam, jakie produkty powstają w przedsiębiorstwie, przedstawiono nam dane dotyczące obrotów firmy w latach ubiegłych, a także sposób organizacji pracy w firmie. Następnie oprowadzono nas po hali produkcyjnej, gdzie przewodnik przybliżył nam cały proces powstawania zmywarek. Mieliśmy też możliwość spotkania się z informatykiem, który opowiedział, na czym polega jego praca w firmie. Wizyta w zakładach Indesit była dla nas nowym i ciekawym doświadczeniem.

 

Piątek 07.06.2013


Prace nad projektem trwają, wykonaliśmy panoramę sali 213. W przygotowaniu pozostają kolejne sale. Przebiega również próba programów potrzebnych do wykonania projektu oraz wstępne zdjęcia wybranych sal w celu sprawdzenia możliwości sprzętowych.


Sobota 08.06.2013

 


 

Około godziny 11:30 dotarliśmy do kościoła św. Idziego w Inowłodzu. Po zwiedzeniu obiektu pojechaliśmy do Centralnego Ośrodka Sportu w Spale. Następnie pojechaliśmy do parku w Spale. Po odpoczynku w parku poszliśmy na pizze do "Carskiej Wieży".

Niedziela 09.06.2013

 


 

Około godziny 11:00 przyjechaliśmy do Ośrodka Hodowli Żubrów w Smardzewicach. Po miłej przejażdżce bryczką dotarliśmy do wybiegu. Na wybiegu były trzy młode żubry. Następnie pojechaliśmy do klubu "Omega" na chwilowy odpoczynek i podziwianie Zalewu Sulejowskiego. Po wszystkich atrakcjach pojechaliśmy na pizze do "Fierro".

Poniedziałek 10.06.2013

 


Następują zmiany w oprogramowaniu wykorzystywanym w przygotowaniu projektu. Wykonujemy kolejne zdjęcia pracowni.

Próby w programie Pano2VR (Trial)

Hol

Sala 124

 

Wtorek 11.06.2013

 

 


O godzinie 11:00 wyruszyliśmy rowerami do Spały do parku linowego, gdzie holenderscy jak i polscy uczniowie spędzili miło czas na wspólnej wspinaczce. Następnie odbyła się potyczka paintball'owa między naszymi uczniami a uczniami holenderskimi, która zakończyła się remisem. Po wspólnej zabawie udaliśmy się do poniemieckiego schronu kolejowego, aby dowiedzieć się co nieco o czasach II Wojny Światowej. Po opuszczeniu schronu udaliśmy się na przygotowane przez nauczycieli ognisko.

 

Środa 12.06.2013

 

 


O godzinie 10:15 wyruszyliśmy do Łodzi na Politechnikę Łódzką. Zwiedziliśmy oddział Informatyki. Następnie pojechaliśmy na zakupy do Manufaktury. Wchodząc do jednego ze sklepów usłyszeliśmy dźwięk bramek sklepowych, po czym podszedł do nas jeden z ochroniarzy i kazał nam pokazać torby z zakupami, okazało się, że w poprzednim sklepie nie zdjęto czujników z ubrań. Cała historia skończyła się dobrze i szczęśliwie wróciliśmy do domu.

 

 

Czwartek 13.06.2013

 

 


Prace nad projektem trwają. Wykonujemy kolejne zdjęcia pracowni i przygotowujemy z nich panoramy, aby połączyć wszystko w spacer po szkole. Wykonaliśmy panoramy pracowni 112 i 128

Piątek 14.06.2013

 

 


O godzinie 4:45 wyruszyliśmy na trzydniową wycieczkę. O godzinie 9:00 dotarliśmy do Oświęcimia, tam zwiedziliśmy cały obóz zagłady. W tym dniu odbywała się 73 rocznica pierwszego transportu polskich więźniów do Auschwitz. Na uroczystość przybyło wiele ważnych osobistości w tym Jerzy Bogusz, jeden z dziewięciu ocalałych więźniów pierwszego transportu. Następnie pojechaliśmy do pensjonatu w Rzepiskach, gdzie mieliśmy zapewniony nocleg.

 

Sobota 15.06.2013


O godzinie 11:00 wyruszyliśmy do Zakopanego. Wjazd wyciągiem na Gubałówkę nie obył się bez problemów, jeden z holendrów ma lęk wysokości i nie chciał wsiąść na wyciąg, lecz po konwersacji z profesorem Usztelem zdecydował się na przejazd. Chodząc po Gubałówce i Krupówkach kupiliśmy pamiątki przypominające nam o naszej wizycie w Zakopanem. Następnie pojechaliśmy na Wielką Krokiew, by zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Niedziela 16.06.2013

 

 


O godzinie 9:30 wyruszyliśmy do Krakowa. Miło spędziliśmy czas na Starym Mieście i Wawelu. Słyszeliśmy hejnał z Wieży Mariackiej. Gdy mieliśmy czas wolny mogliśmy spróbować tamtejszych specjałów i zakupić pamiątki z Krakowa.

Poniedziałek 17.06.2013


Trwają dalsze prace nad projektem.Po długiej przerwie od pracy musieliśmy znów przyzwyczaić się do tego trybu dnia aby dokończyć projekt.Panoramy są już wykonane. Pozostaje połączyć to w jedno.

Wtorek 18.06.2013


O godzinie 9:15 wyjechaliśmy do elektrowni w Bełchatowie. Dowiedzieliśmy się tam jaką drogę pokonuje prąd od kopalni do naszych domów. Elektrownia w Bełchatowie jest jedną z największych elektrowni na węgiel brunatny w Europie. Po zwiedzeniu zakamarków elektrowni pojechaliśmy na taras widokowy, by zobaczyć kopalnię węgla brunatnego.

Środa 19.06.2013


Dalej pracujemy. Mamy nadzieje skończyć wszystko przed ostatecznym terminem. Czy nam się uda? Tego nawet my sami nie wiemy.

Czwartek 20.06.2013


Coraz szybciej nadchodzi ostateczny termin zakończenia projektu. Zostało nam jeszcze tylko kilka małych niedociągnięć. Zdążymy na czas. Prace nad projektem dobiegają końca. Zaczynamy konstruować prezentację naszego projektu.

Piątek 21.06.2013


Projekt został zakończony. Zdążyliśmy na czas, Już niedługo będzie do zobaczenia na naszej stronie. Przeprowadzamy wstępne próby prezentacji naszego dzieła.

Sobota 22.06.2013


Nasi holenderscy koledzy pragnęli zobaczyć tomaszowski festiwal noszący nazwę „Dni Tomaszowa” Udaliśmy się zatem na plac przy tomaszowskim lodowisku. Zarówno holenderscy jak i polscy uczniowie spędzili miło czas rozmawiając i słuchając zespołów, które występowały na scenie. Niestety całą frajdę przerwały komary, które wygoniły nas do domów.

Niedziela 23.06.2013


O godzinie 9.00 wyruszyliśmy do Warszawy, by odwiedzić Muzeum Techniki mieszczące się w Pałacu Kultury i Nauki. Zobaczyliśmy wiele różnorakich wynalazków od pierwszych rowerów przez telefony komórkowe aż do statków kosmicznych. Po Muzeum czekała na nas kolejna atrakcja, mianowicie wjazd winda na sam szczyt Pałacu Kultury i Nauki, mogliśmy stamtąd podziwiać piękno stolicy naszego kraju. Po wszystkim udaliśmy się na Stadion Narodowy, by zrobić sobie pamiątkową fotografię.

  

Poniedziałek 24.06.2013


O godzinie 10:00 rozpoczęła się prezentacja projektów wykonanych przez uczniów szkoły holenderskiej oraz uczniów naszej szkoły. Oficjalnie został zaproszony Pan Dyrektor oraz Zastępcy Dyrektora. Mielimy za zadanie przedstawić cele, problemy oraz zaprezentować dyrekcji gotowy projekt. Wszystko przebiegło bez większych problemów. Pierwsi zaprezentowali Holendrzy w składzie: Elwin van den Eijnde oraz Rik Verhoeven. Przy prezentacji strony polskiej musiał sobie poradzić Kamil Rybak. Prezentacje zostały nagrodzone gromkimi brawami obserwatorów. Następnie Dyrektor Ryszard Rupniewski wręczył uczniom  certyfikaty ukończenia projektu.
Po przerwie nastąpił godzinny wykład o języku skryptowym php. Wieczorem odbyło się ognisko dla całej ekipy, aby wspólnie się pożegnać.

Wtorek 25.06.2013


Wyjazd na kajaki nie wypalił z powodów atmosferycznych, więc Holendrzy mieli czas na przygotowanie się do wyjazdu i pożegnanie się ze swoimi kolegami z Polski.

Galeria zdjęć

Biuletyn Informacji Publicznej
 

Projekty

logo zpodpisemUE 0609

25brygada
wat
 
logooscdr
CWKM logoopw logo
logo piony KM
 
EU flag Erasmus vect POS
 
CMI baner na stronę www
ecdl
  ose
szkola mistrzow programowania
sks   logo bezpieczna projekt
kulturabezp
 

Wywiadówki

22.09.2021 - kl. I i kl. II
23.09.2021 - kl. III i kl. lV
18.11.2021 - kl. I i kl. II

19.11.2021 - kl. III i kl. lV
16.12.2021 - kl. lV
27.01.2022 - kl. III i kl. lV

28.01.2022 - kl. III
27.04.2022 - kl. I i kl. lI

28.04.2022 - kl. III

Dzwonki

1.    7.45   -  8.30
2.    8.35   -  9.20
3.    9.25   - 10.10
4.   10.20  - 11.05
5.   11.10  - 11.55
6.   12.15  - 13.00
7.   13.05  - 13.50
8.   13.55  - 14.40
9.   14.45  - 15.30
10. 15.35  - 16.20

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Urszula Seredyn

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl