Edukacja dla bezpieczeństwa 2014 - 2015

Zobacz też: Edukacja dla bezpieczeństwa 2013 - 2014

Spotkanie z ministrem sportu i rekreacji

foto  foto

14.05.2015r. pani Beata Goździk, nauczyciel naszej szkoły i trener lekkiej atletyki w Klubie Sportowym MKS Tomaszów Maz., została zaproszona przez Ministra Sportu i Turystyki, pana Andrzeja Biernata, na spotkanie podsumowujące 10. Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów w Lekkiej Atletyce. W imieniu ministra zaproszonych gości przyjęła pani wiceminister Dorota Idzi (wielokrotna medalistka mistrzostw Europy i świata w pięcioboju nowoczesnym) i dyrektor Departamentu Sportu dla Wszystkich, Dariusz Buza. Pani minister powitała wszystkich obecnych, pogratulowała sukcesów sportowych oraz podziękowała za godne reprezentowanie barw Polski. 

Przypominamy, że w dniach 23-28.03 2015r. odbyły się w Polsce 10. Halowe Mistrzostwa Europy Weteranów w Lekkiej Atletyce, na których Pani Beata Goździk reprezentowała Polskę w konkurencji pchnięcie kulą 4 kg w kategorii W 45. Zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 11,29 m, pokonując Ellen Weller z Niemiec - 11,15 m i Sabine Guerrier z Francji -10,58m.

  


 

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK - Tomaszów Mazowiecki

foto
 
30.04.2015r. na przystani OSiR przeprowadzono rejonowe zawody PCK, w których nasza drużyna w składzie: kapitan - Paulina Sygitowicz - klasa 1H, Dorota Kiliszek - klasa 1H, Jakub Rudzki - klasa 1Tiw, Kacper Wojciechowski - klasa 1Tiw, Damian Mizerski - klasa 1MT,  Aleksander Kosylak - klasa 1MT,  Aleksander Adamus - klasa 1MT zajęła 3. miejsce.
 
GRATULACJE!!!
Autorka zdjęć Dorotka Kiliszek
opiekun Szkolnego Koła PCK
Beata Goździk
 

V Turniej Kręglarski Klubów HDK PCK

foto

18.04.2015r. (sobota) na kręgielni OSiR w Tomaszowie Maz., ul. Strzelecka nr 26 rozegrano V Turniej Kręglarski Klubów HDK PCK pod patronatem honorowym prezydenta miasta Marcina Witko, starosty tomaszowskiego Mirosława Kuklińskiego.
Klub HDK przy ZSP nr 1 im. T. Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim reprezentowali: Kamil Kącki klasa 4 Ti, Mikołaj Zdulski klasa 4 Ti i absolwent naszej szkoły Marek Staroń.

Dziękujemy!!!

Beata Goździk
Opiekun Koła PCK przy ZSP Nr 1


Zajęcia na strzelnicy sobota 18.04.2015r.

foto15 uczniów naszej szkoły wzięło udział w zajęciach na strzelnicy LOK w Tomaszowie Mazowieckim. Młodzież została zapoznana z zasadami posługiwania się bronią i budową broni krótkiej i długiej. Wszyscy przystąpili do rywalizacji. Strzelano z broni długiej z pozycji leżącej, każdy oddał po 15 strzałów w tym 10 w konkursie.

Najlepsi:

91 punktów Adamus Aleksander klasa 1 Mt
89 punktów Jędryka Mateusz klasa 1Tiw
89 punktów Karliński Szymon klasa 1 Ti
88 punktów Białas Rafał klasa 3 Mt
84 punkty Bednarski Bartosz klasa 1 Ti
76 punktów Kowal Igor klasa 1 Tet
72 punkty Kącki Kamil klasa 4 Ti
72 punkty Kowalczyk Adrian klasa 1Ti
71 punktów Chwaliński Filip klasa 1Ti

Chętnych zapraszam za miesiąc


Gorączka złota 2015

Już ruszyła ogólnopolska akcja PCK „Gorączka złota” w  ramach, której nasza szkoła bierze udział w konkursie na „Najlepszego zbieracza złota”. Zbieramy "złote" monety o nominałach 1-, 2- i 5-groszy, w terminie od marca do czerwca. Do „Gorączki...” zapraszamy indywidualnych zbieraczy złota, którzy otrzymają imienne podziękowania.
Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji, dzięki której dzieci znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej będą mogły uczestniczyć w wypoczynku letnim organizowanym przez Polski Czerwony Krzyż.

Wolontariuszki  akcji na terenie szkoły:

uczennice klasy 3 TH -  Agnieszka Stawicka, Iza Witek

Opiekun Szkolnego Koła PCK

Beata Goździk

GoraczkaZlota2015


Zajęcia strzeleckie - sobota 13.00

Zapraszamy chętnych uczniów naszej szkoły  na zajęcia strzeleckie, które odbędą się na strzelnicy  Ligi Obrony Kraju ul. Św. Antoniego 114 w Tomaszowie Mazowieckim

18.04.2015r. (sobota) godzina 13 00

Proszę chętnych o kontakt z panią Beatą Goździk


Konkurs "Ja i moja Mała Ojczyzna – krajobrazy ziemi tomaszowskiej" 2015

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim im. Teresy Gabrysiewicz-Krzysztofik ogłasza X Powiatowy Konkurs Literacko-Plastyczny
„Ja i moja Mała Ojczyzna – krajobrazy ziemi tomaszowskiej” pod patronatem
Starosty Powiatu Tomaszowskiego Mirosława Kuklińskiego

Konkurs skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu tomaszowskiego.

Beata Goździk

ogloszenie2015

Strona konkursu i regulamin:

http://www.mbptomaszow.pl/aktualnosci/538-ja-i-moja-mala-ojczyzna-krajobrazy-ziemi-tomaszowskiej-2015


Szkolne zawody strzeleckie

foto

21.03.2015r. (sobota) 18 uczniów naszej szkoły wzięło udział w zajęciach zorganizowanych przez szkołę na strzelnicy LOK w Tomaszowie Mazowieckim. Po wcześniejszym zapoznaniu z regulaminem i zasadami bezpieczeństwa panującymi na strzelnicy, młodzież została przeszkolona w zakresie zachowania się na stanowisku strzeleckim i z obsługą broni. Uczestnicy strzelali z broni kbks do tarczy (154,4 x 112,4), z odległości 50 m, w pozycji leżącej bez podpórki, oddając po 15 strzałów, w tym 10 traktowane jako próbne. W ostatniej serii strzałów wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowała się Paulina Stańczyk, uczennica klasy 2 THa, uzyskując na pięć strzałów 34 punkty. Wśród chłopców najlepszą celnością wykazał się Kamil Kącki, uczeń klasy 4 Ti, uzyskując najlepszy wynik rywalizacji szkolnej - 37 punktów. Na drugim miejscu uplasował się Rafał Białas, uczeń klasy 3 Mt z wynikiem 29 punktów, na trzecim miejscu znalazł się Rafał Płaczek, uczeń klasy 4 Ti z 26 punktami. Najlepszym strzelcem z klas pierwszych  okazał się Marcin Świdziński, uczeń klasy 1 TIw, który uzyskał 23 punkty.

 

Kolejne zajęcia na strzelnicy już za miesiąc.


Przed nami finał wojewódzki OTWP

foto

19 marca w Powiatowej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej przeprowadzono etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę w tych zmaganiach reprezentował zwycięzca etapu miejskiego uczeń klasy I Tiw - Jakub Rudzki.
Kuba, już po wygranej rywalizacji wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, miał zapewnione miejsce w reprezentacji Powiatu Tomaszowskiego do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem  „Młodzież zapobiega pożarom”

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu

Beata Goździk

Reprezentacja Powiatu Tomaszowskiego w etapie wojewódzkim OTWP


Uwaga zajęcia na strzelnicy ruszają

strzelZapraszamy chętnych uczniów naszej szkoły  na zajęcia strzeleckie, które odbędą się na strzelnicy  Ligi Obrony Kraju ul. Św. Antoniego 114 w Tomaszowie Mazowieckim 21.03.2014r. (sobota) godzina 10.00.

Proszę chętnych o kontakt z panią Beatą Goździk.

 


Finał miejski OTWP 20.02.2015r. OSP Białobrzegi

foto

Nasi finaliści etapu szkolnego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”  nie zawiedli.

Po eliminacjach pisemnych do finału awansowali,  z jednakową ilością punktów: Rafał Sobkiewicz - 4 Mt  i Jakub Rudzki - 1 Tiw, a jako trzeci zakwalifikował się Karol Matera - 4 Mt, który uzyskał 13 punktów. Poza finałem, na czwartym miejscu, uplasował się Damian Mierzejewski - 2Met z 12 punktami. Po eliminacjach ustnych na pierwszym miejscu znalazł się Jakub - 1 Tiw, na drugim Karol Matera - 4 Mt i na trzecim Rafał Sobkiewicz - 4 Mt.

19.03.2015r. w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim odbędzie się etap powiatowy OTWP, na którym nasze miasto będzie reprezentował Jakub Rudzki.

Gratulacje i powodzenia !!!

Zachęcając niezdecydowanych do udział w etapie szkolnym w przyszłym roku przypominam: Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „ Młodzież Zapobiega Pożarom ”  ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy  popularyzowaniu wśród młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru , praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.
Organizatorem OTWP jest Zarząd Główny Związków Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy między innymi: Komendy Głównej, Komend Wojewódzkich i Komend Powiatowych Państwowych Straży Pożarnych, Zarządów Oddziałów Związku OSP RP, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 


 

Etap szkolny OTWP - wyniki

Wyniki etapu szkolnego (19.02.2015r.) Ogólnopolskiego Turniej Wiedzy Pożarniczej

MIEJSCA:

1.  Rafał Sobkiewicz 4 Mt – 38 punktów
2.  Damian Mierzejewski 2Met – 34 punkty
3. Karol Matera 4 Mt – 33 punkty
4. Szymon Goljat 4 Mt – 32 punkty
5.  Maciej Biedrowski 2Ti , Jakub Sosnowski 1 Tiw – 29 punktów
6.  Klaudia Sobczyk 1H , Patryk Świątek 1 Tiw – 26 punktów
7.  Bartłomiej Płocki 1E – 25 punktów

Rafał Golenia 1M – 24 punkty, Adrian Kępa 1E – 22 punkty,
Bartłomiej Jędrychowicz 1E – 22 punkty, Mateusz Mieszczankowski 1 Tiw – 20 punktów,
Mateusz Miśkiewicz 1 Tiw –19 punktów, Artur Kubiak 1 M – 19 punktów,
Mateusz Saj – 19 punktów, Paulina Kędzierska 1H – 18 punktów,
Przemysław Piecho 1E – 18 punktów, Damian Trela 1E – 17 punktów,
Piotr Dziubałtowski 1E – 17 punktów, Mateusz Gwizdom 1M –16 punktów,
Krystian Śliwka 1Tiw – 15 punktów.

IMG 20150220 105514


Do etapu miejskiego zakwalifikowali się: Rafał Sobkiewicz 4 Mt, Karol Matera 4 Mt, Damian Mierzejewski 2 Met.


Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

promocjazdrowiafoto

23.01.2015r. w siedzibie Zarządu Rejonowego PCK w Tomaszowie Mazowieckim został przeprowadzony etap rejonowy XXIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża.
Naszą szkołę reprezentowała Monika Palacz uczennica klasy 2 Ha, która uzyskała trzeci wynik punktowy w konkursie.

Gratulujemy!

 


Etap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Przypominamy i zapraszamy chętnych:

strazEtap szkolny Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

zostanie przeprowadzony 19.02.2015r., pracownia 33

Uczestnicy:

Pierwsze 10 osób - finaliści etapu szkolnego 2013/2014
Szymon Goljat  4 Mt, Karol Matera 4 Mt, Rafał Sobkiewicz 4 Mt, Damian  Mierzejewski 2Met, Piotr Frandzel 2Met, Maciej Biedrowski 2Ti Agnieszka Bigos 2Hb, Mateusz Markun 2Ti,  Sylwia Goska 2Hb, Dominik Jędrychowicz 1Mt,  Łukasz Deredas 3E

i uczniowie Klas I
1E: Piotr Dziubałtowski, Adam Kępa, Sebastian Jędrychowicz, Bartłomiej Płocki, Przemysław Piecho, Damian Piecho,
1Tiw: Mateusz Mieszczankowski, Mateusz Miśkiewicz, Patryk Świątek, Krystian Śliwka, Jakub Sosnowski,
1Tet: Mateusz Saj,
1M: Mateusz Gwizdom, Rafał Golenia, Artur Kubiak.

Przygotowanie do konkursu:

Broszura (doc) , Broszura (pdf)

Testy (doc), Testy (pdf)


Wyniki etapu szkolnego XXIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Do pierwszego etapu konkursu przystąpiło  99 uczniów,  którzy mieli do rozwiązania test wiedzy z zakresu zdrowego odżywiania, ekologii przeciwdziałania uzależnieniom  oraz  znajomości  zasad udzielania pierwszej pomocy. Praca składała się z  20 pytań i na każde pytanie była tylko jedna prawidłowa odpowiedź.

Trzy osoby uzyskały po 17 punktów i po dogrywce:

I miejsce zajęła Monika Palacz klasa 2 Ha
II miejsce Izabela Witek klasa 3 H
III miejsce Emilia Sołtysiak klasa 3 H

16 punktów uzyskały:  Patrycja Smoła klasa 3 H,  Marlena  Włodarczyk klasa 3 H, Adrianna Korzeniowska klasa 2 Hb, Aleksandra Kupis  klasa  3 H, Kinga Skura  klasa 2 Hb, Sylwia Kujawska klasa 2 Hb, Kamila Jagielska klasa 2 Hb, Jan Mazur  klasa  1 H, Sebastian Bartosik klasa 1 Tet, Mateusz Saj klasa 1 Tet.

Naszą szkołę w etapie rejonowym , który zostanie przeprowadzony 19.12.2014 r. w siedzibie Zarządu Rejonowego PCK w Tomaszowie Mazowieckim  będzie reprezentowała Monika Palacz uczennica klasy 2 Ha.

Więcej informacji:

Opiekun SK PCK  Beata Goździk

 


96 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

foto

 

11 listopada uczniowie  klasy 1 H i 2 TI  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim z wychowawcą p. Beatą Goździk uczestniczyli w uroczystościach patriotyczno-religijnych z okazji 96 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła się składaniem kwiatów pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kaplicy Pamięci Narodowej i w miejscach pamięci na dziedzińcu Kościoła NMP Królowej Polski przy ul. J. Słowackiego. Po Mszy Świętej wszyscy obecni przemaszerowali pod Pomnik Legionistów Piłsudskiego, gdzie wzięli udział w Apelu Poległych. Uroczystość zakończyła się składaniem kwiatów pod Pomnikiem Legionistów. Uczniowie biorący udział w uroczystościach: Kinga Gałecka, Paulina Kędzierska, Dorota Kiliszek, Dominika Kwaśniewska, Natalia Szafenberg, Paulina Sygitowicz, Patrycja Kawka, Patryk Kuląg, Mateusz Markun klasa 2TI.

Tuż po zakończeniu części oficjalnej uroczystości na trasę "Biegu Niepodległości" wyruszyła grupa ok. 700 osób, w której również nie zabrakło reprezentacji naszej szkoły z wychowawcą klasy 2 Mt  p. Jackiem Matyszewskim.

10 listopada w korowodzie z pochodniami ul. Piłsudskiego, zakończonym heppeningiem historycznym  przed Pomnikiem Legionistów Piłsudskiego, brali udział uczniowie klas 2E  z wychowawcą panią Bożeną Włodarczyk i 1TIw  z wychowawcą panią Joanną Kryszewską.

  

Poczet sztandarowy: Paulina Kędzierska, Dorota Kiliszek, Mateusz Markun, Natalia Szafenberg

Opiekun Beata Goździk

 


Dziękujemy wszystkim!!!

za udział w ogólnopolskiej akcji z okazji Światowego Dnia Żywności i Walki z Głodem
                     
Członkowie Szkolnego Koła PCK przy ZSP Nr 1 w Tomaszowie Maz. 16 października włączyli się w „Kampanię walki z głodem Polskiego Czerwonego Krzyża".
Zebrane w tym dniu pieniądze w kwocie 95,04zł. zostały przekazane do Rejonowego Oddziału PCK w Tomaszowie Mazowieckim i zasilą budżet akcji ,,Czerwonokrzyska Gwiazdka”.
Akcję na terenie szkoły prowadziły uczennice klasy:  1H Sylwia Ruś,  Kinga Tuchowska i 1Tiw Katarzyna  Świąder,  Klaudia Srogosz.

opiekun SK PCK Beata Goździk

 


 

Zobacz też:

Edukacja dla bezpieczeństwa 2013 - 2014

Biuletyn Informacji Publicznej
 

Projekty

logo zpodpisemUE 0609

25brygada
wat
 
logooscdr
CWKM logoopw logo
logo piony KM
 
EU flag Erasmus vect POS
 
CMI baner na stronę www
ecdl
  ose
szkola mistrzow programowania
sks   logo bezpieczna projekt
kulturabezp
 

Wywiadówki

22.09.2021 - kl. I i kl. II
23.09.2021 - kl. III i kl. lV
18.11.2021 - kl. I i kl. II

19.11.2021 - kl. III i kl. lV
16.12.2021 - kl. lV
27.01.2022 - kl. III i kl. lV

28.01.2022 - kl. III
27.04.2022 - kl. I i kl. lI

28.04.2022 - kl. III

Dzwonki

1.    7.45   -  8.30
2.    8.35   -  9.20
3.    9.25   - 10.10
4.   10.20  - 11.05
5.   11.10  - 11.55
6.   12.15  - 13.00
7.   13.05  - 13.50
8.   13.55  - 14.40
9.   14.45  - 15.30
10. 15.35  - 16.20

Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1
97-200 Tomaszów Mazowiecki
ul. Św. Antoniego 29
www.zsp1.edu.pl

zsp1@zsp1.edu.pl
zsp1.sekretariat@onet.eu

Sekretariat (centrala):

tel: 44 7245515 
fax: 44 7242475

Dyrektor ZSP 1
mgr Dariusz Kwiatkowski

Wicedyrektor
mgr Jolanta Nikodemska

Wicedyrektor ZSP 1
mgr Urszula Seredyn

Copyright (c) ZSP nr 1. All rights reserved.
Designed by zsp1.edu.pl